Author Topic: este un abuz din partea celor care controleaza?  (Read 4788 times)

magop

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Email
este un abuz din partea celor care controleaza?
« on: Iulie 06, 2009, 11:31:22 am »
Buna ziua,
Am facut un curs pentru atestare profesionala transport rutier si in una din zilele in care aveam cursuri am ajuns mai tarziu din cauza serviciului pe care il am...
In acea zi a fost un reprezentant in control si pentru ca nu am fost prezent la curs cand a facut el control nu m-a lasat sa intru in examen alaturi de ceilalti cursanti. Este legala aceasta masura?
Daca eu am achitat toate costurile si nu am avut nici o instiintare din partea nimanui ca este prezenta obligatorie si mai mult eliminatorie nu este un abuz sa nu fiu admis sa dau examen?
Poate ca eu chiar stiam sa raspund la acele intrebari si fara prezenta la curs. Si nu am fost singurul in aceasta situatie..  Ce parere aveti?

niki25

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Email
Răspuns: este un abuz din partea celor care controleaza?
« Reply #1 on: Aprile 22, 2010, 01:25:30 pm »
Din cate stiu eu , prezenta nu este obligatorie . Dar sa tinem cont ca traim in Romania si nu avem niciodata dreptate . Dreptate au doar cei pe care ii platim sa ne guverneze si sa ne controloze . Daca o sa stam cu mainile in san si nu o sa luam atitudine asa o sa patim mereu .