Author Topic: Eurovignietta, pacostea transportatorilor?  (Read 8980 times)

Marele moderator

• Guest
Eurovignietta, pacostea transportatorilor?
« on: Noiembrie 19, 2008, 02:28:28 pm »
Noile taxe care vor fi (sau nu) impuse de catre Comisia Europeana privind ecologizarea transportului, fac la ora actuala obiectul unor discutii foarte aprinse la cel mai inalt nivel posibil. IRU, organism binecunoscut dvs, face toate demersurile necesare pentru ca aceasta taxa sa nu treaca si sa nu primeasca votul de incredere al Parlamentului European. Cu alte cuvinte, IRU lupta pentru binele transportatorului rutier, oricare ar fi acela. In cazul in care cunoasteti aceasta Directiva - iar daca nu, o puteti gasi inclusiv pe site-ul www.untrr.ro - cine intrebarea daca sunteti de acord cu aceasta dar si cum si ce faceti ca sa o sustineti?  

transglobal

• Guest
Răspuns: Eurovignietta, pacostea transportatorilor?
« Reply #1 on: Noiembrie 24, 2008, 02:33:34 pm »
De ce sa fim furati si din directia asta? De ce? Nu e limpede pentru toata lumea ca fara noi, s-ar duce totul de rapa? Sa nu aud de Eurovignietta, pe bune!

• Administrator
  • Newbie
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Iulie 15, 2010, 04:18:53 am »
Ultimele evoluţii privind Propunerea de Directivă EuRovinieta le puteţi citi aici: [url=http://www.untrr.ro/index.php?menu=propunerea_de_directiv_eurovinieta&page=propunerea_de_directiv_eurovinieta]http://www.untrr.ro/index.php?menu=propunerea_de_directiv_eurovinieta&page=propunerea_de_directiv_eurovinieta[/url]

gigipok

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Septembrie 15, 2011, 09:51:55 am »
Ati mai aflat ceva de situatia finala a acestei rovignete ? Ma intereseaza in mod special pentru ca nu am reusit sa gasesc informatii detaliate despre ea din alte surse.

iuli_tatanka

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Octombrie 14, 2011, 03:50:12 pm »
salut as dori sa stiu daca e vreo problema daca vin din spania cu un camion de 3500 de kg imi trebuie cumva licenta de transport ceva multumesc