Author Topic: Amenda ARR  (Read 6509 times)

rusan_valentin

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Email
Amenda ARR
« on: Aprile 11, 2011, 10:47:06 am »
In cursul zilei de 31 03 2011 am fost oprit de un echipaj ARR pentru control la Sibiu.Am prezentat toate actele solicitate printre care si atestatul. In data de 5 04 2011 surpriza ....un curier imi imineaza un proces verbal in care  sunt amendat cu 2000 ron pentru ca nu apar in baza de date a ARR.Eu speriat ma infiintez la Sibiu sa vad ce sa intimplat .Acolo agenta  ;D care a scris PV imi spune ca atestatul este fals ca de aia nu apar in baza de date :o si ca trebuie sa fac contestatie la amenda . Rugamintea mea este daca exista un model tipizat de contestatie sa il posteze cineva. Si ca sa revin ....revin in Bucuresti si ma adresez institutiei care m-a scolarizat evident amenintind cu un proces ...cu daune bla bla bla. Directoarea institutiei o tipa super OK se intereseaza de atestat il cauta in baza de date si intradevar nu apar in cea nationala dar apar in baza de date a agentiei Bucuresti .Acum ca urmare a procesului verbal patronul imi zice .... imi pare rau pentru tine dar nu te mai pot lasa sa conduci masina pentru ca imi  iau eu amenda ca te-am lasat sa conduci fara un atestat valabil.Si toate astea pentru ca agenta nu a verificat in baza de date a agentiei Bucuresti . Cine e de vina aici ? Si cine trebuie sa ma despagubeasca pentru timp ,bani si nervi?
« Last Edit: Aprile 11, 2011, 10:55:18 am by rusan_valentin »