Author Topic: Pana cand microbusele de 8 locuri ne mananca painea  (Read 4313 times)

alionh

• Guest
Pana cand microbusele de 8 locuri ne mananca painea
« on: Noiembrie 03, 2011, 01:39:55 pm »
Buna ziua,
Incep in forta acest subiect deoarece sincer m-am saturat de nepasarea si lipsa de reactie a institutiilor pe care culmea in fiecare an le platesc pentru a-mi asigura un cadru legal si corect pentru desfasurarea activitatii.Sunt transportator de persoane din anul 2000.In acesti 11 ani m-am tot zbatut ca in fiecare an la licentierea parcului auto sa ma aliniez standardelor si cerintelor instituriilor abilitate in a reglementa activitatea de transporturi.Din pacate pot spune ca am fost si sunt martorului unor evenimente ce nu fac decat sa ma duca la gandul ca sunt prostul satului platind anual taxele solicitate pentru a realiza un amarat de transport legal.Cand vine vorba de transportul ilegal ...eeeee aici e alta treaba nimeni nu vede si nimeni nu aude ..nici politie nici ARR....nici garda financiara.
Transportul de persoane cu microbuse de 8 locuri infloreste pe zi ce trece,iar autoritatile passssss......absente....
Vreau sa se termine o data pentru totdeauna acest lucru.Vreau ca institutia pe care o platesc anual si anume ARR-ul sa i-a masuri in a combate transportul cu 8 locuri.Vreau ca UNTRR sa i-a apararea transportatorilor de persoane in aceasta privinta.In final vreau si eu sa ma bucur de rezultatele muncii mele cat si de banii pe care ii platesc anual.ASTA VREAU
Stima si respect
Alin